Predlžovanie mihalníc

Čo potrebujete vedieť pred aplikáciou umelých mihalníc

Zásadou číslo jedna je, že sa umelé mihalnice aplikujú iba na zdravé oči, zdravé mihalnice a taktiež musí byť zdravé očné okolie!

V prípade akýchkoľvek pochybností, čo sa týka alergických reakcií je možné vykonať test na alergickú reakciu (test je spoplatnený podľa aktuálneho cenníka), ktorý je potrebné vykonať minimálne 72 hodín pred aplikáciou. Test sa robí iba na vyžiadanie klientky. Klientka, ktorá pred prvou aplikáciou nepodstúpi test na alergickú reakciu, preberá plnú zodpovednosť za možné vedľajšie účinky. To platí aj pri zákazníčkach, ktoré si test dali urobiť a výsledok bol pozitívny, no aj napriek tomu sa na vlastné riziko rozhodli podstúpiť aplikáciu.

Na aplikáciu je potrebné prísť bez akéhokoľvek očného make-upu, hlavne špirály, očnej linky, ceruzky, očných tieňov. 24 hodín pred aplikáciou nie je vhodné použiť na oči a v očnom okolí akýkoľvek výrobok, ktorý obsahuje olejovú zložku.

V prípade, že na aplikáciu prídete s make-upom, za odlíčenie si účtujem poplatok 2€ a automaticky strácate akúkoľvek záruku na aplikované mihalnice.

Ak používate kontaktné šošovky, je potrebné ich vybrať pred úkonom.

Ako prebieha aplikácia umelých mihalníc

Počas aplikácie ležíte a máte celý čas zatvorené oči. Spodné mihalnice sa prelepujú gélovou podložkou alebo páskou (aby sa zamedzilo zlepeniu spodných a horných mihalníc). O tom, ktorý materiál sa použije, je zákazníčka informovaná ešte pred samotnou aplikáciou. Je veľmi dôležitá spolupráca zákazníčky pri aplikácii, aby sa zabránilo možným rizikám spojených s aplikáciou umelých mihalníc. Lepidlá, ktoré sa používajú pri aplikácii sú výparové (dlhotrvácne)a preto, je potrebné, aby mala klientka počas celej aplikácie zatvorené oči, inak hrozí riziko vniknutia výparu do oka a následne podráždenie. Bezvýparové lepidlá (antialergénne), ktoré nie sú dlhotrvácne (držia cca 2 týždne), sa používajú iba po konzultácii s klientkou, na jej vlastné vyžiadanie. Aplikácia nových mihalníc ako aj doplnenie trvá 2 – 2,5 hodiny.

Aké mihalnice si môžete vybrať

Objemové mihalnice – aplikuje sa viac umelých mihalníc (o hrúbke 0,05 alebo 0,07) na 1 prirodzenú mihalnicu. Týmto spôsobom sa dajú mihalnice výrazne zvýrazniť, predĺžiť a zahustiť. Výsledný efekt môže byť prirodzený, ale aj výrazný, podľa želania klientky. Mihalnice, ktoré sa používajú na objemové techniky sú z odľahčených materiálov a preto ich na očiach vôbec necítiť. Tento typ je potrebné dopĺňať každé 4 až 5 týždňov.

Kontraindikácie (kedy nie je vhodné aplikovať umelé mihalnice)

Zápalové procesy a infekčné ochorenia na očiach a v ich okolí (dôvod – pri akomkoľvek zápalovom alebo infekčnom ochorení sa počas alebo po aplikácii môže zdravotný stav zhoršiť, preto v žiadnom prípade neabsolvujte aplikáciu, keď máte nejaký zdravotný problém s očami! V prípade, že mi príde zákazníčka predsa len s nejakým očným ochorením, úkon nevykonám ani na jej vlastnú zodpovednosť),

alergia (dôvod – možný výskyt alergickej reakcie, napr. opuch, ekzém, slzenie, podráždenie očí počas alebo po aplikácii),

astma (dôvod - výpar z lepidla môže dráždiť dýchacie cesty),

klaustrofóbia (dôvod – strach mať zatvorené oči dlhšiu dobu, resp. celú dobu aplikácie),

chemoterapia (dôvod – veľká absencia mihalníc, oslabené mihalnice),

tehotenstvo (dôvod – dýchanie výparu z lepidla, je to na zvážená každej zákazníčky)

Ak máte problém ležať pokojne, rovno, hlavne ak máte problémy s chrbticou, pri aplikácii klipkáte alebo slzíte a tieto problémy sa pri aplikácii opakujú, ďalšie aplikácie nebudú možné.

Starostlivosť o umelé mihalnice

Starostlivosť o predlžené umelé mihalnice je sprevádzaná niekoľkými dôležitými pravidlami.

Prvých 24 hodín po aplikácii sa umelé mihalnice nesmú dostať do kontaktu s vodou. Taktiež prílišná vlhkosť by mohla narušiť väzbu lepidla.

Prvých 48 hodín po aplikácií sa odporúča vyhýbať sa saunám, wellness centrám, bazénom a soláriám.

Celková starostlivosť o predĺžené mihalnice by mala vyzerať nasledovne: V prvom rade sa neodporúča zbytočne si šúchať oči a viečka, pokiaľ je možné nespať na bruchu s tvárou položenou na vankúši. Klásť dôraz na opatrné odlíčenie očí špeciálnym odličovačom na oči bez obsahu olejov alebo micelárnou vodou (taktiež bez obsahu olejov). Očné krémy si aplikovať opatrne v oblastí očí, aby sa predišlo bezprostrednému kontaktu s umelými mihalnicami. Pre zabezpečenie dlho trvácnosti sa odporúča používať ceruzky na oči, linky a špirály bez obsahu olejov, určené na používanie, ak máte umelé mihalnice. Je potrebné vyhýbať sa akýmkoľvek prípravkom obsahujúcim olej. Neodporúča sa mihalníc zbytočne dotýkať, aby nedošlo k ich mechanickému poškodeniu. Mihalnice pravidelne omývajte vlažnou vodou aby ste z nich odstránili nečistoty a maz, ktorý by mohol narušiť lepidlo. Pravidelne si ich prečesávajte kefkou, ktorú dostanete po prvej aplikácii mihalníc. Kefku je potrebné skladovať na čistom mieste, inak hrozí, že si ňou do oka zanesiete infekciu. Kefku pravidelne vydezinfikujte. V žiadnom prípade mihalnice nefarbite, nevytáčajte klieštikmi, ani kulmou na mihalnice a nepodstupujte kúru trvalej!

Správnym dodržiavaním zásad a dôkladným ošetrením sa životnosť vašich mihalníc predĺži. Riasy podobne ako vlasy a nechty dorastajú a opadávajú, preto predlžené mihalnice pravidelne dopĺňajte. Doplnenie mihalníc nie je nutné podstúpiť!

Aplikáciu umelých mihalníc je možné podstúpiť iba jednorázovo. Pravidelné dopĺňanie je voľbou každej klientky.

Ak sa však už tak rozhodne je potrebné dodržať doby, kedy sa mihalnice majú dopĺňať. Doplnenie mihalníc je potrebné podstúpiť podľa metódy aplikácie, ktorá sa zvolila. Pri klasických 3D mihalniciach (1:1) je potrebné prísť na doplnenie medzi 3 a 4 týždňom, maximálne však do 30 dní od aplikácie. Pri Objemových mihalniciach je potrebné prísť na doplnenie medzi 4 a 5 týždňom, maximálne však do 40 dni od aplikácie.

Ak sa však už tak rozhodne je potrebné dodržať doby, kedy sa mihalnice majú dopĺňať. Doplnenie mihalníc je potrebné podstúpiť pri Objemových mihalniciach medzi 4 a 5 týždňom, maximálne však do 40 dni od aplikácie.

Ak sa rozhodnete umelé mihalnice odstrániť nikdy sa o to nesnažte sama pretože môžete trvalo poškodiť svoje prírodné mihalnice! Navštívte svoju kozmetičku, ktorá vám mihalnice odstráni pomocou špeciálneho odstraňovača, ktorý je určený na odstraňovanie umelých mihalníc.

Záruka na aplikované mihalnice

Záruka platí na všetky mihalnice aplikované v Salóne Sebién u zákazníčok, ktoré prišli s úplne odlíčeným make-upom v oblasti očí (v rátane samotného make-upu). Ak príde zákazníčka s akýmkoľvek  make-upom v oblasti očí, automaticky stráca nárok na reklamáciu! Ďalej sa vzťahuje iba na mihalnice, ktoré boli aplikované klasickým lepidlom (nie antialergickým, ktorého väzba je podstatne kratšia ako u klasického lepidla). Ak sú riasy oslabené, príliš krátke a jemné, nie je možné zaručiť rovnakú životnosť ako u zdravých pevných rias (zákazníčka je vždy o tom poučená ešte pred aplikáciou).Záruka na mihalnice platí na predĺžené mihalnice, ktoré počas nasledujúcich 24 hodín po aplikácii neprišli do kontaktu s vodou a zákazníčky, ktoré nasledujúcich 48 hodín po aplikácii nenavštívili saunu, wellness centrum, bazén a solárium. Záruka na mihalnice platí iba v prípade, kedy zákazníčka dodržala všetky pokyny, o ktorých bola poučená bezprostredne pred aplikáciou. V týchto prípadoch je záruka 7 dní a zákazníčka má nárok na reklamáciu.

Dôležitá informácia na záver

Umelé mihalnice bohužiaľ nie sú vhodné pre každú zákazníčku. Ak máte po aplikácii začervenané oči alebo akúkoľvek reakciu, každú ďalšiu aplikáciu podstupujete na vlastné riziko. Ak ste alergička alebo máte veľmi citlivé oči, aplikáciu vôbec neodporúčam. Ak ju skúsite a po prvej aplikácii vidíte nejaký náznak podráždenia alebo alergickej reakcie, taktiež ďalšie lepenie umelých mihalníc neodporúčam. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete si naďalej mihalnice dávať a dávate si ich dlhodobo, preberáte na seba všetky riziká.

 

Celý obsah uvedený na webovej stránke www.sebien.sk podlieha autorským právam podľa zákona č. 185/2015 Z. z. a jeho kopírovanie je trestné.